aslanın yolu...
İrtibat

Tüm Haberler » Dünya Aslando Federasyonu Genel Başkanı Mikail Ali Çetiner Türk Bayrağı'nı tekrar dalgalandırdı


24.05.2016

Almanya’da yaşayan Dünya Aslando Federasyonu Genel Başkanı Mikail Ali Çetiner, Dünya Uzakdoğu Federasyonunun düzenlediği şampiyonada, Dünya şampiyonluk ünvanını elde edip, ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırarak gururumuz oldu.  

 

18-21 Mayıs tarihleri arasında Almanya’nın Sindelfingen kentinde yer alan Glaspalast Spor Salonu’nda

International Sporting Kickboxing Association (ISKA) 2016 Dünya Şampiyonası düzenlendi. Bu şampiyonayı ISKA Türkiye’nin Onur Başkanı ve Iska Avrupa sekreteri Davut Sidal düzenledi.

36 ülkeden yaklaşık 5000 sporcu katıldı. ISKA 2016 Dünya Şampiyonası’nda açılış seremonisi’ nde açılış konuşmasını ISKA Dünya Başkanı Cory Schafer yaptı.

İSKA Dünya Başkanı Cory Schafer’in açılış konuşmasının ardından düzenlenen seremoni de her ülke tek tek çağrılarak podyumda yerini aldı. Açılışta büyük bir coşku yaşandı.

Şampiyonada 3 Ring 5 Tatami alanı mevcuttu. ISKA 2016 Dünya Şampiyonası’nda açılış seremonisi’ nin ardından sporcular kıyasıya mücadele ettiler.

Dünya Aslando Federasyonu Genel Başkanı Mikail Ali Çetiner de ISKA Türk Milli takımı adına ISKA 2016 Dünya Şampiyonası’na katıldı. Tabiî ki yılların verdiği deneyimin sayesinde ISKA 2016 Dünya Şampiyonası’nda Dünya Şampiyonu oldu ve Türk Bayrağı'nı dalgalandırdı. Ödül olarak da kemer, diploma, madalya ve ayrıca göstermiş olduğu üstün başarıdan dolayı da onur plaketi aldı. Kendisinin 3 Dünya Şampiyonluğu 6 da Avrupa Şampiyonluğu mevcuttur.

Kendisini tebrik edip, başarılarının devamını diliyoruz.